Montaż szamb i zbiorników na wodę deszczową

Dzięki właściwemu zamontowaniu zbiornika na ścieki, będą Państwo mieli pewność bezpiecznego ich przechowywania, niezagrażającego wyciekowi i zakażeniu gleby czy zbiorników wodnych. Gromadzenie wody deszczowej we właściwy sposób zwiększa możliwość jej wykorzystywania.

Budując przydomowe szambo w pierwszej kolejności należy zadecydować, jaką powinno mieć ono pojemność. Kubatura zależy od liczby mieszkańców oraz ilości zużywanej wody, a także od tego, jak często będzie przeprowadzany wywóz ścieków. Posiadanie indywidualnego systemu kanalizacyjnego ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Przede wszystkim sam montaż, który wykonujemy w sposób profesjonalny, nie należy do kosztownych. Odpowiednio zamontowany zbiornik na ścieki jest szczelny i bezpieczny, dzięki czemu ryzyko wycieku oraz skażenia środowiska zostaje zminimalizowane. Dodatkowo zbiornik nie zajmuje dużo miejsca. Właściwie wykonane szambo posiada także prosty system wentylacyjny oraz przyłącze do usuwania ścieków.

Szambo znajdzie zastosowanie przede wszystkim w tych gospodarstwach, które nie produkują znacznej ilości zanieczyszczeń, gdyż nieczystości nie są oczyszczane, a jedynie przechowywane. Wśród najczęściej wybieranych modeli szamb znajdują się gotowe formy - wykonane z żelbetu, a więc odporne na korozję, ewentualne uszkodzenia mechaniczne, bądź z polietylenu, który gwarantuje odporność na chemicznie agresywne substancje oraz korozję, ale gorzej znosi działanie nacisku.

W ramach naszych usług proponujemy Państwu również montaż zbiorników na wodę deszczową. Z tego typu instalacji korzysta coraz więcej osób. Nic dziwnego - ryzyko tego, że ilość wody pitnej na Ziemi będzie niewystarczająca z każdym kolejnym rokiem wzrasta. Stąd - marnowanie jej np. przy pracach gospodarskich jest zupełnie niezrozumiałym zabiegiem. Szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że roczne zasoby wody w przeliczeniu na jednego Polaka wynoszą kilkakrotnie mniej, niż europejska średnia. Wodę opadową można efektywnie wykorzystywać - nie tylko w ogrodzie, ale też przy sprzątaniu w domu, praniu, spłukiwaniu toalet etc. Wystarczy montaż zbiornika na deszczówkę, by zapewnić sobie dostęp do darmowej wody, która może pomóc w obniżeniu rachunków nawet o 50 proc.

Można wyróżnić dwa podstawowe typy zbiorników na deszczówkę - podziemne oraz naziemne. Pierwszy wariant, jak wskazuje nazwa, umieszczany jest w gruncie. Woda jest odprowadzana bezpośrednio z rur spustowych, bądź, w bardziej skomplikowanych modelach, uprzednio podlega filtracji. W przypadku zbiorników naziemnych zbiorniki montowane są obok elewacji budynku. Naziemne zbiorniki można dopasować stylem do tego, jak prezentuje się posesja. Daleko im do siermiężnych modeli znanych z minionego już wieku. Każdorazowo instalacja specjalnego zbiornika to opłacalna inwestycja, tak pod względem ekonomicznym, jak i z punktu widzenia dbałości o środowisko naturalne.

Copyright © 2016 KOP MAR | Projekt oraz realizacja: Bielska Fabryka Stron www.efabryka.net | Polityka cookies | Logowanie